امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرورش فلفل در خانه
دمای مناسب برای جوانه زدن بذر فلفل حدو ده تا دوازده درجا سانتیگراد است.......برای جوانه زدن بذر فلفل و اکثر گیاهان نور تاثیر چندانی ندارد و تاثیر دما و رطوبت خیلی بیشتر استٔ........
پاسخ
دمای مناسب برای جوانه زدن بذر فلفل حدو ده تا دوازده درجا سانتیگراد است.......برای جوانه زدن بذر فلفل و اکثر گیاهان نور تاثیر چندانی ندارد و تاثیر دما و رطوبت خیلی بیشتر استٔ
پاسخ
در زمستان که روزها کوتاهتره و مقدارنور هم کمتره ، ریزش گل وحتی برگ نیز داریم که در این وضعیت میتوان از نور مصنوعی با شدت حدود پنج کیلو لوکس استفاده کرد......... کنار بخاری با نور کم خوبه به شرطی که حداقل دمایی که اشاره شد تامین بشه. لازم به ذکره پس از خروج گیاهچه از خاک بایستی آنرا به محلی با نور زیاد برد و از این به بعد دمای روز حدود ۲۵ درجه و دمای شب حدود۱۶ درجه بایستی باشد.
پاسخ
ممنون آغا شهرام من یه بار کاشتمش ولی بذرها جوانه نزدن دمای اتاقم 19 بود. بذراشو خودم از فلفلی که حیاط بود گرفتم امکان داره بذرام اشکال داشته باشند؟؟
پاسخ
سلام رضا جان: بایستی بذر ها از میوه ی کاملا رسیده و خشک شده جمع آوری شوند،رطوبت خاک اگه کم باشه بذرها جوانه نمی زنند و اگر هم زیاد باشه پس از جوانه زدن بلافاصله پوسیده می شوند .
پاسخ
ممنون اقای شهرام .بذر ها کاملا رو گیاه خشک شده بود که جداش کردم الانم دومین بار کاشتمش دو تاش جونه زده بود ولی الان نمیدونم چرا رشدشون متوقف شده اند قبلا با یه پلاستیک روی گلدونو پوشونده بودم بعد جوانه زدن پلاستیکو برداشتم فک کنم دچار شک شدن
پاسخ
فلفل بعد از جوانه زدن تا زمانیکه به ارتفاعش به حدود هشت سانتیمتر برسه رشد خیلی کندی داره ، بعد از این مرحله وارد رشد سریع میشه........... نایلون هم بموقع برداشتی چون اگه این کارو نمیکردی گیاهچه فلفل اچار سوختگی میشد واز بین میرفت
پاسخ
منون آقای شهرام ممنون از اطلاعات مفیدتون ایشالا همیشه تو زندگی موفق باشین
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان