امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرورش فلفل در خانه
سلام دوستان

من یه سوال داشتم
من تبریز زندگی میکنم تصمیم دارم زمستان امسال تو خونه فلفل پرورش بدم الانم بذرامو کاشتم چن تا سوال داشتم اگه کسی کمک کنه
1. دمای مناسب برای جوانه زدن بذرهای فلفل چند درجه است؟ برای جوانه زدن به نورم نیاز داره یا نه؟؟
2. آیا فلفل تو روزهای کوتاه که حدود 12 ساعته گل میده یا نه؟؟روز بلنده یا روز کوتاه؟؟
3/ برای اینکه بذرها جوانه برنن کنار بخاری با نور کم چطوره؟؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد
پاسخ
elfel be nor niaz dare na aftab
پاسخ
sharyet golkhoneii bayad bashe rotobat va damaye monaseb va motadel
پاسخ
kenare bokhari na
پاسخ
to ye otaghi ke noor kafi dashte bashe va dama ham mosaed bashe
پاسخ
با اجازه مدیر لازم به ذکر است برای تشکیل گل گیاه یکسری طیف های نوری خورشید لازم است اگر این طیف ها وجود نداشته باشد گیاه رشد میکند ولی به گل نمی رود. بنابر این نور خورشید لازم است
پاسخ
jenabe saman kargar aziz inja modir nadare man be khatere alagham in page dorost kardam va khoshhal ke shoma ba zogh va salighei ke darin inja baghye dostan hamrahi mikonin mamnonam az shoma
پاسخ
دوستان من این گلدونو چن روز پیش گاشتم و دمای اتاقم الان حدود 20 درجه هست و تو پنجره جنوبی هم نگداری میکنم اگه بذرها رشد کنن نور مستقیم هم خواهند داشت و کوتاه ترین روزم طرف ما فک کنم حدود12 ساعت باشه با این شراط فلفل به گل میشینه و میوه میده؟؟
پاسخ
rastesh tajrobasho nadashtam ama fek konam age dama monaseb bashe va nore kafi ham bashe hatman be gol mishine
پاسخ
ممنون از راهنمای که کردین ایشالا اگه به گل نشست و میوه داد حتما تصویرشو همراه تجربم میزارم گروه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان