امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
- معایب استفاده از سیستم های هیدروپونیک
#1
1-      نیاز به سرمایه گذاری زیاد اولیه
استفاده از سیستم های هیدورپونیک باعث افزایش هزینه های احداث و نگهداری در مقایسه با سیستم های کشت خاکی میشود. میزان افزایش سرمایه گذاری بستگی به نوع سیستم بکار گرفته شده دارد. به عنوان مثال هزینه اولیه استقرار سیستم لایه نازک محلول غذایی در مقایسه با پشم سنگ بالاتر است اما هزنیه نگهداری سالانه آن کمتر خواهد بود. کشت در ماسه در بعضی  کشورها ارزان تر است. در یونان پرلایت قیمت کمی دارد، اما در انگلستان گران تر است. بنابراین استفاده از سیستم های کشت بدون خاک با توجه به قیمت بسترها از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود. علاوه بر این هزینه احداث گلخانه و هزینه کنترل مدیریت شرایط محیطی گلخانه که برای تولید موفقیت آمیز  اهمیت زیادی دارد بایست مورد توجه قرار گیرد.
2-      نیاز به اطلاعات کافی از علوم گیاهی، مهارت و مدیریت بالا
برای موفقیت در کشت بدون خاک داشتن آگاهی از نحوه رشد محصولات، فیزیولوژی گیاه، شیمی، آشنایی با سیستم های کنترل کننده محیط و ... ضروری است. این موضوع نشان میدهد کشت بدون خاک فعالیت ساده ای نمی باشد و رشد گیاهان در فضای محدود به استانداردهای بالاتری از مدیریت نیاز دارد و برای موفقیت در کشت بدون خاک به مدیریت خوب و کارگر ماهر نیاز است.
3-      عدم وجود خاصیت بافری
خاک دارای خاصیت بافری است و هر خطایی که توسط پرورش دهنده در ارتباط با فراهم کردن مواد غذایی رخ داده باشد توسط خاصیت بافری خاک معمولاً اصلاح خواهد شد اما کوچک ترین اشتباه در ترکیب محلول غذایی یا اسیدیته و هدایت الکتریکی در کشت بدون خاک برای گیاهان مضر بوده و نیز وقفه در فراهم کردن انرژی یا آب در دوره کوتاهی خسارت زده و حتی باعث از بین رفتن کل گیاهان خواهد شد.
4-      خطر آلودگی به بیماری ها
در سیستم های هیدروپونیک باز به علت خروج محلول غذایی اضافه به صورت زهکش خطر آلودگی به بیماری ها کمتر خواهد بود اما در سیستم های بسته (چرخشی) یا در سیستم هایی کع مازاد آب زهکش شده از محیط ریشه سایر گیاهان عبور می کند و در صورت وجود عوامل بیماری زا در یک مسیر، همه گیاهان موجود در سیستم آلوده خواهند شد.
5-      هزینه بالای انرژی
هزینه انرژی مصرفی (خصوصاً سوخت) در مقایسه با کشت در هوای آزاد (Open field agriculture) زیاد است.
6-      محدودیت در انتخاب گیاه
بعلت هزینه بالای این سیستم ها که غالباً در گلخانه مستقر می شوند، کاربرد موفقیت آمیز تکنولوژی هیدروپونیک محدود به گیاهانی که ارزش اقتصادی بالایی دارند. برای نواحی خاص و غالباً فصول خاص گردیده است، به ویژه در مواردی که محصولات مزرعه ای با قیمت پایین در دسترس نمی باشد.
هیدروپوینک برای محصولات زراعی اقتصادی نیست، در سال 1997 محسابه نشاند داد باید قیمت محصولات زراعی 5 برابر شود تا تولید جبران هزینه ا را بنماید. بعد از آن نیز هزینه سرمایه گذاری و انرژی چند برابر شده که افزایش قیمت محصول جبران آن را نمی کند. مقایسه اقتصادی نشاند داده است تولید محصولاتی چون گوجه فرنگی، خیار و کاهو با کیفیت بالا می تواند بازده مناسبی از سرمایه بدست دهد. اینها محصلوات اصلی تولیدی در گلخانه های هیدروپونیک در سالهای اخیر در اروپا و آمریکا می باشد بعد از آن بادمجان، فلفل دلمه ای، توت فرنگی و سبزیجات معطر (Herbs) می باشند که رل فرعی را بعهده دارند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان