مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری/ایمیل:
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آخرین موضوع‌ها
اهمیت فوتر در طراحی سایت
انجمن: ترفند ها
آخرین ارسال توسط: start11
2018/03/19، 02:45 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 10
دانلود کتاب خارجی
انجمن: تبلیغات - معرفی کالا و خدمان
آخرین ارسال توسط: sel_bl
2018/03/19، 11:29 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 10
رابط های کاربری آینده به ...
انجمن: ترفند ها
آخرین ارسال توسط: maryammo
2018/03/19، 10:11 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 9
چگونه با استفاده از میکرو...
انجمن: ترفند ها
آخرین ارسال توسط: mitrabeigi
2018/03/19، 08:28 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 10
میدان جدید ، بازی جدید بر...
انجمن: سایر موارد
آخرین ارسال توسط: itzeroone
2018/03/19، 08:02 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
نحوه تبدیل مخاطبان به مشت...
انجمن: سایر موارد
آخرین ارسال توسط: itzeroone
2018/03/19، 07:44 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
قانون های راحت برای توضیح...
انجمن: ترفند ها
آخرین ارسال توسط: mitrabeigi
2018/03/18، 06:43 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 11
با تاریخچه ایموجی ها آشنا...
انجمن: سایر موارد
آخرین ارسال توسط: itzeroone
2018/03/18، 06:34 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 34
اجاره خودرو
انجمن: رطوبت
آخرین ارسال توسط: پرشین سیر پاسارگاد
2018/03/17، 12:37 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
به مشتریان خود تخصص یاد ب...
انجمن: ترفند ها
آخرین ارسال توسط: mitrabeigi
2018/03/17، 09:18 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 14

 
  اهمیت فوتر در طراحی سایت
ارسال کننده: start11 - 2018/03/19، 02:45 PM - انجمن: ترفند ها - بدون پاسخ

اهمیت فوتر در طراحی سایت


اهمیت فوتر در طراحی سایت
فوتر سایت دارای ویژگی ها و امکانات بسیاری در طراحی سایت است که به بالا رفتن اطلاعات کاربران و بازدیدکنندگان سایت و همچنین به اهداف تجاری شرکت ها کمک می کند. فوتر سایت را می توان به چندین بخش تقسیم نمود، همچنین می توان از ساب فوتر نیز استفاده نمود.

در این بخش به معرفی چندین ایده در طراحی فوتر وب سایت می پردازیم:

1. کپی رایت (Copyright)
بهتر است در انتهای فوتر که در طراحی سایت جهت اعلام حق رعایت حقوق کپی برداری قرار می گیرد، در پایین ترین بخش فوتر به صورت واضح و خوانا گذاشته شود. در این خط می توانید سال و نام صاحب امتیاز را نیز ذکر نمایید.
طراحی سایت.طراحی سایت.طراحی سایت.طراحی سایت
2. نقشه سایت یا سایت مپ (Sitemap)
نقشه سایت یکی از متداول ترین لینک های موجود در فوتر سایت می باشد. در بیشتر موارد کاربران به برخی از لینکی ها نمی توانند دسترسی داشته باشند. بنابراین می توان این قسمت ها را در فوتر سایت خود قرار دهید. همچنین می توانید لینکهایی مانند ثبت نام را در این قسمت قرار داده تا موجب هدایت کاربران شوند.

3. حریم خصوصی (Privacy Policy)
حریم خصوصی از جمله لینکهایی است که در طراحی سایت در قسمت فوتر گذاشته می شود. در معمولا به صفحه ای لینک می شود که در آن نشان داده شده که وب سایت چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند، چگونه آنها را ذخیره و چگونه از آنها استفاده می کند. برای نمونه این ویژگی در هر وب سایتی می تواند به صورت زیر باشد؛ \\\\\\\"لطفا سیاست حفظ حریم خصوصی ما را با دقت بخوانید تا به درک روشنی از چگونگی جمع آوری، استفاده، حفاظت و نیز اداره اطلاعات شناسایی شخصی شما توسط وبسایت ما، دست یابید. \\\"

4. قوانین یا شرایط استفاده از خدمات (Terms of Use)
قوانین سایت از جمله لینکهایی است که در طراحی سایت در قسمت فوتر گذاشته می شود و تفاوت کمتری با حریم خصوصی دارد. این بخش قوانینی را شرح می دهد که کاربران در هنگام استفاده از وب سایت با آن موافق هستند. اگر وب سایت شما قوانین یا شرایط استفاده از خدماتی دارد که مشاهده آن ها توسط کاربران را لازم می دانید، می توانید این قوانین را در بدنه فوتر قرار داده و آن را در تمامی صفحات وب سایت خود نمایش دهید.

5. تماس با ما (Contact)
بازدید کنندگان یا مشتریان معمولا به این عادت کرده اند که گزینه تماس با ما در منوی اصلی هر وب سایتی باشد، این المان یکی از استانداردها در طراحی سایت می باشد که کاربر را به صفحه ای ارجاع دهد که دارای فرم ارتباط با ما است، نه لینک آدرس ایمیل. این المان می بایست به صفحه ای حاوی فرم ارتباط با ما لینک شود که کاربران به راحتی بتوانند پیام خود را از طریق آن برای شما ارسال کنند.

6. آدرس و لینک به نقشه گوگل
مشترین یا بازدیدکنندگان سایت به این عادت کرده اند که اطلاعات تماس در هر وب سایتی در بخش فوتر وب سایت می باشد یا به عبارتی انتظار دارند که این المان را در بخش فوتر وب سایت مشاهده کنند.همچنین این امکان روشی برای یافتن مکان شما توسط Google می باشد که برای کسب و کار مشتریان محلی بسیار مهم است.اتصال به نقشه گوگل یکی از روش های مفید و آسان برای یافتن شما (آدرس، وب ، مکان) توسط بازدیدکنندگان می باشد. با ایجاد نقشه گوگل و استفاده از آن توسط کاربران با استفاده از موبایل یا تبلت بهترین روش دسترسی کاربران به اطلاعات مکانی شما می باشد.

7. شماره تلفن و فکس
در طراحی سایت قسمت فوتر بهتر است اطلاعات تماس از قبیل شماره تلفن به همراه کد شهر، فکس گذاشته شود تا کاربران به راحتی بتوانند به اطلاعات تماس شما دسترسی داشته باشند. شماره تلفن مانند دکمه یا لینک نقشه گوگل مپ نیز می بایستی به طور خودکار در هنگام مشاهده در دستگاه تلفن همراه به یک دکمه قابل کلیک تبدیل شود. برای شماره گیری روی دکمه dial کلیک کنید!

8. نویگشن فوتر (Navigation)
گاهی لینک های ضروری یا لینک های با اهمیت در وب سایت وجود دارد که در منوی اصلی مکانی برای قرار گرفتن این لینک ها ندارید. ایجاد یک منو در فوتر وب سایت این امکان را به کاربران می دهد تا به لینک هایی دسترسی پیدا کنند که در منوی اصلی به آن ها دسترسی نداشته اند. ضروری نیست که تمامی لینک های منوی اصلی خود را در این منو تکرار کنید، در این قسمت می توانید لینک های وب سایت خود را با دسته بندی های مناسب تعبیه کنید.

9. آیکون شبکه های اجتماعی (Social Icons)
تلاش ما بر این است که کاربران یا بازدیدکنندگان شبکه های اجتماعی را جذب نموده ولی نمی خواهیم که بازدیدکنندگان، وب سایت ما را ترک کرده و جزء بازدیدکنندگان Facebook، Twitter یا YouTube باشند. به همین دلیل در طراحی وب سایت، آیکون شبکه های اجتماعی را در هدر قرار نمیدهند. فوتر بهترین بخش برای نمایش آیکون شبکه های اجتماعی است. با توجه به بررسی های صورت گرفته از 50 وب سایت بازاریابی به این نتیجه رسیدیم که در طراحی سایت 72 درصد از وب سایت ها، آیکون شبکه های اجتماعی در فوتر وب سایت آنها قرار دارد.

10. ویجت های رسانه های اجتماعی
برخی از فوترها از ویجت رسانه های اجتماعی واقعی استفاده میکنند، این ویجت ها آخرین پست های شبکه رسانه های اجتماعی را نشان میدهد، که در سمت راست فوتر تعبیه شده است. این امر فقط در صورتی انجام می شود که شما در آن شبکه فعال بوده و استانداردهای اشتراک گذاری را داشته باشید.
طراحی وب سایت.طراحی وب سایت.طراحی وب سایت.طراحی وب سایت
11. عضویت در خبرنامه ایمیلی (Email Signup)
فوتر یکی از مهم ترین قسمت ها برای اشتراک بازدیدکنندگان در وب سایت می باشد. طبق بررسی استانداردهای طراحی سایت به این نتیجه رسیدیم که 24 درصد از بهترین وبسایتهای بازاریابی، فرم عضویت در خبرنامه را در فوتر وب سایتشان قرار داده اند. کاربران پس از خواندن مقاله به این فکر می افتند که چه کاری انجام دهند؟ چه چیزی بهتر از این است که شما آن ها را به عضویت در خبرنامه دعوت کنید و یا وقتی برای مشاهده فوتر به پایین صفحه مراجعه می کنند با دیدن فرم عضویت به آن ها یاد آوری شود که می توانند برای دریافت مقالات یا مطالب بیشتر در خبرنامه وب سایت عضو شوند.

چاپ این مطلب

  دانلود کتاب خارجی
ارسال کننده: sel_bl - 2018/03/19، 11:29 AM - انجمن: تبلیغات - معرفی کالا و خدمان - بدون پاسخ

کتاب موضوع بسیار مهمی در کسب علم و تجربه به شمار می آید. حال آنکه اکثر کتاب های خوانده شده توسط ما ایرانی ها کتاب های فارسی می باشد
شما می توانید با خواندن کتاب خارجی با فرهنگ و ملل دیگر کشور ها نیز آشنا شوید.
همچنین می توانید با اسکن کتاب خارجی خود به توسعه ی فرهنگ مطالعه در ایران کمک کنید. امروزه اکثر مردم از طریق تلفن های هوشمند به مطالعه می پردازند پس اهمیت یک سایت خوب برای دانلود کتاب خارجی بر هیچکس پوشیده نیست.
در این سایت می توانید کتاب لاتین خود را قرار داده و یا به دانلود کتاب لاتین دیگران بپردازید.
امید است که با یاری شما دوستان عزیز بزرگترین کتابخانه ی آنلاین ایرانی را تشکیل دهیم.
در توليد كتاب، چه توليد به معناى ايجاد، ترجمه‌ و نشر كتاب باید به نيازها و خلأهاى جامعه توجه شود؛  و در ادامه، خلأها و نیازهای فكرى را شناسایی کرد و برای رفع خلا ها و برآورده کردن نیازها برنامه ریزی کرد. متاسفانه در بازار كتاب، گاهى اوقات کتاب هایی هست که افراد جامعه را به انحراف می کشاند و بدون تردید برای ذهنيت جامعه از لحاظ جنبه‌هاى مختلف اخلاقى، دينى، اعتقادى و سياسى زيانبخش است که باید تعریفی جامع از کتاب بد و خوب برای افراد جامعه تبیین شود.

چاپ این مطلب

  رابط های کاربری آینده به چه صورت خواهند بود ؟
ارسال کننده: maryammo - 2018/03/19، 10:11 AM - انجمن: ترفند ها - بدون پاسخ

قطعا با طراح رابط کاربری در طراحی سایت آشنا هستید . مقالات قبلی ما در باره طراحی سایت بود که به رابط کاربری نیز پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تا به آینده طراحی سایت و رابط های کاربری بپردازیم . درر ادامه همراه با طراحی سایت باشید.
در هر صورت، هر چیزی که در این مقاله می نویسم واقعا عملی نیست و وجود ندارد... البته تا امروز. ممکن است در آینده با این موارد رو به رو شویم. خیلی از این موارد شاید در زمینه طراحی سایت برای مدتی عمل نشود. بیایید به این موارد بپردازیم، زیرا در عین حال حدس زدن اینکه در آینده چه اتفاقاتی ممکن است در زمینه طراحی سایت بی افتد، می تواند هیجان انگیز و جالب باشد.

چالش ها : صفحه نمایش

ما در حال حاضر دارای رابط های کاربری سه بعدی برای وب سایت ها نمی باشیم، زیرا تکنولوژی هنوز به این درجه نرسیده است. در هر صورت هم اکنون طراحان رابط کاربری ما آماده این موضوع نمی باشند. هلوگرام ها این روز ها از وضعیت بهتری برخودار شده اند و به راحتی ساخته می شوند. زمینه موارد متحرک و انیمیشنی نیز هر روز بهتر و بهتر می شود، اما هنوز به همان تکامل و صحتی که می خواهیم، نرسیده اند.

این مورد به این دلیل می باشد که هلوگرام ها معمولا نیاز به منابع نوری متعددی دارند. منظورم از این هلوگرام ها، نوعی می باشند که سطح بازتاب دهنده این منبع های نوری را ندارند. این محدودیت ها است که باعث می شود تا نیاز به تعاملات فیزیکی افراد با این هوگرام ها به وجود بیاید. اساسا منتظر هستیم تا هولوگرام هایی ساخته شود که به دلیل وجود ذرات تشکیل دهنده ای که دارند، برای ارزیابی آسان باشند.

تنها موردی که هم اکنون می توانیم در این زمینه به آن ها دست یابیم، VRمی باشد. خوب البته این مورد به صورت مجازی می باشد. VR یک رابط کاربری سه بعدی شبیه سازی شده در صفحه نمایش های تخت می باشد. از این رو تنها ما نصف راه را طی نموده ایم. این مورد گفته شد تا دریابید که VR ها ممکن است آینده رابط های کاربری سه بعدی کاملی باشند.

لوازم جانبی ورودی

بله، هر کسی TONY STARK را در فیلم IRON MAN دیده است که دستانش را در هوا مدام تکان می دهد و با صدای بلند به JAVIS دستور می دهد تا کاری را انجام دهد، و این صحنه به نظر بسیار هیجان انگیز می آید. تنها مشکل در این زمینه این می باشد که تکان دادن دستان تان به این شکل برای مدت زمان طولانی می تواند بسیار خسته کننده باشد. از هر بازیگری که وانمود می کند با این سیستم ها تعامل یافته است بپرسید. این مورد برای سکانس های طولانی اصلا امکان پذیر نمی باشد.

بخشی که فیلم ها در آن بسیار موفق شده اند، استفاده از دستورهای صوتی می باشد. مطمئنا ما هنوز AL ها را در اختیار نداریم، اما فرمان صوتی زمان های بسیار پیش بوده است. هر رابط کاربری این چنینی نیاز دارد تا ما کنار یک میز بنشینیم و یا بی ایستم و دستورهایی را به صورت صوتی ارائه دهیم.

مردم اگر مجبور نباشد، از صفحه نمایش های لمسی بزرگی استفاده نمی کنند. اما این مورد درباره صفحه نمایش های کوچک صدق نمی کند.

فراتر رفتن از تکنولوژی های حاضر می تواند مثال دیگری از رابط های کاربری هلوگرامی باشد. رابط کاربری هلوگرامی یک ابزار OMNI-TOOLS می باشد که این روزها در حال فراگیر شدن می باشند. خیلی عالی است که بدانید که زمانی که این گونه ابزارها رو به روی تان قرار می گیرد، هلوگرام ها چگونه عمل می کنند، اما سعی کنید در این میان اندکی علم را نادیده بگیرید تا بتوانید به درک بالایی در این زمینه برسید.

ابزار OMNI-TOOL یک ابزار کاربردی می باشد که برای ارتباطات، آنالیز داده ها و تعامل با سخت افزاهای ناشناس استفاده می شود. و البته برای اذیت و آزار کردن مردم. ببینید، ما علم را در این جا نادیده گرفته ایم.

موضوع اصلی این جا است که این مورد یک رابط کاربری کاربردی است، زیرا کاملا مجازی و مفهومی می باشد و با هر چیزی که انجام می دهید، مطابقت می یابد و این رابط های کاربری بسیار با انگشتان دست انسان سازگار شده اند. هیچ حرکت بزرگ دیگری در این میان نیاز نمی باشد. توجه کنید که رابط های کاربری دیگری در دنیای مجازی و تکنولوژی این روز ها می توانند در صفحه نمایش های تخت که با صدا و ویس فعال می شوند، عملی شوند.

چاپ این مطلب

  چگونه با استفاده از میکروکپی ها ، طراحی سایت خود را جذاب تر از قبل کنیم؟
ارسال کننده: mitrabeigi - 2018/03/19، 08:28 AM - انجمن: ترفند ها - بدون پاسخ

میکروکپی های متن های فوق العاده کوتاهی هستند که درفضاهای مرده سایت ودر طراحی سایت استفاده می شوند . این میکروکپی ها به کاربر حس خوبی را در طراحی سایت منتقل میکند و درواقع میتوان گوشه از طراح تجربه کاربری دانست. در ادامه همراه با طراحی سایت باشید تا میکروکپی ها را بیشتر بررسی کنیم.

میکرو متن یک متن کوتاه اما قدرتمند می باشد. بر اساس اندازه ای که دارد آن را قضاوت نکنید، آن را بر اساس تاثیر و یا مزیت هایی که در بر دارد، داوری نمایید. در این مقاله، من نشان خواهم داد که چگونه میکرو متن ها می توانند به گونه ای لذت بخش در طراحی سایت ها و اپلیکیشن ها به کار بسته شوند.

میکرو متن در طراحی سایت و یا اپلیکیشن

طراحی درباره کلمات است. کلمات همیشه ستون اصلی ارتباطات را در سایت ها و اپلیکیشن ها شکل می دهند و میکرو متن می تواند یک عامل ضروری در همان ابتدای پروسه طراحی محسوب شود.

زمانی که این مورد به خوبی انجام شود، میزان تبدیل مخاطبین به مشتریان را افزایش می دهد و شمار عملکرد های انجام شده را بهبود می دهد و کاربران را خوشحال و خشنود می سازد.

رفع نگرانی های کاربران طراحی سایت و یا اپلیکیشن شما

میکرو متن بسیار مفهومی می باشد، به این دلیل است که بسیار ارزشمند می باشد. این مورد به سوالات تخصصی بسیاری از مردم پاسخ می دهد و دقیقا درباره نگرانی و مشکلاتی که دارند در این بخش صحبت می کنند. شما باید سوالات کاربران را پیش بینی نمایید. تست کاربری یک راه عالی برای دریافتن انواع سوالات کاربران می باشد که مدام در ذهن خود تکرار می کنند.

برای مثال، زمانی که کاربران می خواهند در TUMBLR ثبت نام کنند، از آن ها خواسته می شود تا برای پست وبلاگی خود، نامی را انتخاب نمایند. این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا شما دیگر به نام کاربری فکر نمی کنید، بلکه باید موردی را تفسیر و یا تعریف کنید. توسط URL که در این پست ها قرار می گیرد، می توانید توسط دیگران یافته شوید. برای کاهش استرس تصمیم گیری بزرگی که روی آینده پست وبلاگی تان تاثیر می گذارد، به TUMBLR فکر کنید که چگونه این کار را به خوبی انجام می دهد: "شما می توانید این مورد را هر زمان که بخواهید، تغییر دهید". مشکل حل شد. هیچ نگرانی درباره انتخاب نادرست نام پست وبلاگ شما وجود ندارد.

میکرو متن ها می توانند در اطمینان ساختن کاربران در اشتراک پذیری و یا ثبت نام در وب سایت ها و یا اپلیکیشن ها، مورد مهم و ضروری محسوب شوند. زمانی که کاربران ایمیل های خود را می گشایند و یا با اکانت های تویتر خود در ارتباط می شوند، همگی روی این موضوع موافقت خود را اعلام می نمایند "ما از پیام های SPAM متنفر می باشیم". در حالی که شاید این موارد توسط بازاریابان با تجربه ساخته شود، اما کاربر اطمینان کمی برای استفاده از آن ها دارند.

یک میکرو متن در وب سایت TIMELY می تواند تمامی نگرانی های کاربران را در قالب یک خط جمله کوتاه، رفع نماید.
همه ما می دانیم زمانی که محتواهایی را در حالی که در اواسط انجام عملکردی می باشید، از دست بدهید، چقدر سخت و دشوار و ناامید کننده می باشد. ذخیره کردن اتوماتیک کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که این اتفاق هرگز نمی افتد. میکرو متن ها باید برای مطمئن ساختن کاربران از این که داده ها امن می باشند، عمل کنند.

کاربران نمی خواهند اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند، مخصوصا اگر آن ها احساس کنند که ضرورتی وجود ندارد. به کاربران خود توضیح دهید که چرا شما به اطلاعات شان نیاز دارید و یا شرح دهید که چگونه می خواهید از داده های شان استفاده کرده و از آن ها محافظت نمایید. برای مثال، آدرس فیس بوک جزو موارد شخصی کاربران محسوب می شود، هم چنین باکس های ورود به اکانت نیز برای آن ها بسیار اهمیت دارد.

از متن دوستانه و کمک کننده ای در میکرو متن های وب سایت و یا اپلیکیشن خود استفاده کنید.

چگونه پیام های خطا می تواند تاثیر بسزایی روی مسیر تجربه کاربری کاربران سایت و یا اپلیکیشن تان داشته باشد. اگر شما درباره خطاها به صراحت صحبت نکنید، کاربران تان لحظات سختی را پیش روی خود دارند تا آن ها را رفع نمایند. گاهی اوقات این مورد نادیده گرفته می شود و یک پیام خطا با ساختار نامناسب می تواند باعث سردرگمی و خستگی کاربران در سایت و یا اپلیکیشن شما شود. یک پیام خطا به خوبی ساختار بندی شده، می تواند این لحظه شکست را به لحظه خشنودی و خوشخالی تبدیل نماید.

خوشی هایی برای کاربران سایت و یا اپلیکیشن خود مهیا سازید.

جزئیات خوشحال کننده ای را در طراحی سایت و یا اپلیکیشن خود قرار دهید که راه بسیار عالی برای برکناری موانعی می باشد که میان کاربران و سیستم مورد نظر وجود دارد.
کاربران دوست دارند تا با افراد دیگر نیز در تعامل باشند. اگر محصول شما به نظر انسانی می آید، بسیار آسان است که مردم به شما اعتماد نمایند.
YELP افرادی که در پس این برند قرار دارند را نشان می دهد و افراد را تشویق می کند تا وارد این سیستم شوند و به آن ها اعتماد نمایند.
میکرو متن می تواند فرصت خوبی را مهیا کند تا حس شخصی بودن در طراحی سایت و یا اپلیکیشن تان به وجود بیاید. میکرو متن خوب می تواند یک عملکرد روتین را به صورت خاطره انگیزی نمایان سازد.
هر زمان که شما FLICKR را بازدید می کنید، این سایت از شما با زبان متفاوتی خوشامد می کند که حس سر زنده و با نشاطی را در رابط کاربری به وجود آورده است.
OKCUPID زمانی که اکانت جدیدی را می سازید، از شهر شما تعریف و خوشامدگویی می کند.

راز ساختن میکرو متن ها بسیار هیجان انگیز در طراحی سایت

نوشتن میکرو متن ها چیزی فراتر از مهارت های نوشتاری می باشد. تنها به این دلیل که میکرو متن ها کوتاه و کوچک می باشند، به این معنی نیست که برای درک کردن آسان می باشند. فاکتورهای متفاوتی وجود دارد که نقش اساسی را در طراحی میکرو متن های بسیار عالی ایفا می کنند. در این جا توصیه هایی وجود دارد که باعث می شود تا این متن های کوچک را به گونه ای در طراحی سایت و یا اپلیکیشن بسازید که نظر کاربر را جلب نماید و بتواند به خوبی برای آن ها کاربردی باشد.

از استفاده از اصطلاحات تخصصی و فنی در این متن ها جلوگیری به عمل آورید.
هر شرکتی دارای زبان و اصطلاحات مخصوص به خود می باشد که معمولا در وب سایت و یا اپلیکیشن آن ها نیز مشاهده می شود. اجازه ندهید که این اتفاق بی افتد. چیزی که برای شما کاربردی می باشد ممکن است برای کاربران تان خیلی ضروری نباشد. شما باید اطلاعات تخصصی را به گونه ای ساده به آن ها منتقل سازید.

از زبان کاربران طراحی سایت خود در این میکرو متن ها استفاده کنید.

زبان رایج کاربران را دریابید و مانند یک شخص واقعی با آن ها صحبت کنید. نباید از لغات سخت و پیچیده به کار ببرید. در عوض، باید هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید تا کاربر را مفهوم سازید: درباره زبان مخاطبین تحقیق کنید و آن ها را در وب سایت و یا اپلیکیشن تان منعکس سازید.

میکرو متن ها را کاربردی و کوتاه بسازید.

کاربران نمی خواهند دستورالعمل های طولانی را درباره انجام یک عملکرد کوچک مطالعه نمایند. زمانی که میکرو متن ها را می سازید، از زبان غیر مبهم و آشکار و جملات کوتاه استفاده نمایید. ما می خواهیم تا میکرو متن ها را به وجود آوریم نه ابر متن ها را، این موضوع را همیشه به یاد داشته باشید.

مراقب حس طنز و شوخ طبعانه در این میکرو متن ها باشید.
همیشه متاسب نیست که از حس طنز در میکرو متن های تان استفاده کنید. دلیل اول، هر کسی حس طنز شما را نمی پسندد. در برخی شرایط حتی این مورد این پیام را به مخاطبین منتقل می کند که بی احترامی و توهینی به آن ها می شود.

چاپ این مطلب

  میدان جدید ، بازی جدید برای کسب وکار ها – رقابت بازار سنتی و بازار دیجیتال
ارسال کننده: itzeroone - 2018/03/19، 08:02 AM - انجمن: سایر موارد - بدون پاسخ

[تصویر:  128834_31df22aee3a469506c072df78c61-750x430.jpg]

در دوره
ای از زمان قرار داریم که کسب وکار های سنتی به ناچار باید به سمت دیجیتالی
شدن حرکت کنند و این بر خلاف تصوری که عامه‌ی مردم از بحران‌های اقتصادی
در دنیا دارند و آن‌‌ها را مخرب می‌دانند، اقتصاددانان این بحران‌ها را
عوامل تحول و دگردیسی جامعه می‌دانند. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

چاپ این مطلب

  نحوه تبدیل مخاطبان به مشتریان طراحی سایت
ارسال کننده: itzeroone - 2018/03/19، 07:44 AM - انجمن: سایر موارد - بدون پاسخ

[size=3]بعد از طراحی سایت مهم ترین چیز برای هر وبسایت ، جذب ترافیک و مخاطب است. حال تبدیل این مخاطبان در طراحی سایت به مشتری یک هنر است .در این مقاله به این موضوع اشاره میکنیم . در ادامه همراه با طراحی سایت باشید.

چیزی که در این شغل بسیار اهمیت دارد این است که ساختن موارد ساده و واضح، بسیار کار سخت و دشواری می باشد.

علی
رغم وجود پیچیدگی هایی که در طراحی تجربه کاربری وجود دارد، ما اغلب از یک
معیار دیگری برای ارزیابی مزیت ها و اصول موجود در این زمینه استفاده می
کنیم: میزان تبدیل مخاطبان به مشتریان واقعی وب سایت ها. این مورد به درصد
کاربرانی باز می گردد که همراه سایت شما می مانند تا بتوانند به اهداف خود
دست یابند، حال این هدف خرید کردن باشد یا دانلود یک اپلیکیشن و یا حتی ثبت
نام در یک رویداد، فرقی ندارد.

بارها و بارها ما درباره این معیار تبدیل مخاطبان به مشتریان واقعی صحبت کرده ایم که چگونه می تواند باعث موفقیت یک طراحی سایت شود.
ما توسط این مورد بسیار مهم، یک پروسه و یا مسیر جستجو در وب سایت را به
تجربه ای ختم می کنیم که بسیار لذت بخش است و هم برای سایت و هم برای
مخاطبین منفعت های زیادی به همراه دارد.

خیلی از بازاریابان و
طراحان وب سایت تمایل دارند تا آنالیزهای عمیق تر و بیشتری را روی میزان
تبدیل مخاطبین به مشتریان انجام دهند و مراحلی که کاربر برای مشتری واقعی
وب سایت شدن باید طی کند را دقیق تر بررسی کنند. این مراحل کاربران را به
یک استراتژی جدید می رساند: بهینه سازی تعاملات کوچک برای تبدیل مخاطبان به
مشتریان واقعی سایت.


این تعاملات کوچک برای تبدیل مخاطبان به مشتریان واقعی سایت به چه معنا است؟

تصور
کنید که ساختمانی را می سازید. امنیت، پایداری و کیفیت کلی ساختاری که در
حال به وجود آوردن آن می باشید بستگی به مصالحی دارد که استفاده می کنید.
شما می توانید دیوارها، کف و سقف را آجر به آجر بسازید تا بتوانید یک
ساختمان را سرپا نمایید. اما اگر در این میان از آجر ها و یا سایر مصالح
ساختمانی ضعیفی استفاده کنید، قدمت ساختمانی خیلی به طول نمی انجامد.

این
مثال می تواند تئوری که در پس این میکرو تعاملات تبدیل مخاطبین به مشتریان
سایت وجود دارد را مشخص سازد. شما تنها در این پروسه باید روی قدم های
تدریجی در جستجوی کاربران تمرکز کنید تا بتوانید یک طراحی مهیج، کاربردی،
جذاب و دعوت کننده را به وجود آورید که تجربه کاربری بسیار عالی را نیز به
آن ها ارائه می دهد.

این میزان تعاملات کوچک برای تبدیل مخاطبان به
مشتریان وب سایت به دو بخش تقسیم می شود: نقاط عطف موجود در پروسه جستجو در
وب سایت و عملکرد های ثانویه.

نقاط عطف موجود در جستجوی کاربران به
مراحلی باز می گردد که آن ها را مستقیم به هدف نهایی سایت می رساند: این
مورد معمولا در وب سایت های تجارت الکترونیک وجود دارد. در این جا تنها راه
عملی شدن معیار تبدیل مخاطبان به مشتریان سایت، خرید کردن از جانب کاربران
می باشد.

عملکرد های ثانویه به طور مستقیم باعث نمی شوند تا
کاربران به مشتریان سایت واقعی تبدیل شوند- آن ها عملکرد هایی را که می
توانند به ترتیب و به تدریج باعث این امر شوند را برای کاربران توضیح می
دهند. عملکردهای ثانویه به عنوان نشانه هایی عمل می کنند که واقعا یک کاربر
به مشتری واقعی سایت تبدیل خواهد شد.

عملکرد های ثانویه می توانند
به طور مثال اشتراک گذاری در رسانه ها اجتماعی که در وب سایت ها مشهود می
باشد، در نظر گرفته شوند. نقاط عطف در جستجو کاربران را می توان مستقیم به
میزان درآمد وب سایت ها نسبت داد. (به تصویر بالا توجه کنید).

هر دو
این مورد توسط GOOGLE ANALYTIIC قابل بررسی و ارزیابی می باشند و می
توانید با کمک نتایج به دست آمده از این آنالیز ها، تجربه کاربری با کیفیتی
را به کاربران سایت خود ارائه دهید.

طراحان وب سایت باید تست ها
مختلفی را پشت سر بگذارند تا از انتخاب صحیح مراحل و بخش هایی که در مسیر
تبدیل کردن کاربران به مشتریان وب سایت وجود دارد و از کاربردی بدون آن ها
اطمینان حاصل کنند.

شاید این میزان تبدیل کاربران به مشتریان اصلی
بسیار مزیت داشته باشد، اما مضراتی را نیز به همراه دارد، بهینه سازی کردن
سیستم تنها بر اساس آن ها می تواند نتایج گران بار و جبران ناپذیری را به
وجود آورد.


مشکلی که در این زمینه وجود دارد

برخی
شرکت ها تنها رو این عوامل تبدیل مخاطبان به مشتریان وب سایت تمرکز دارند
که دقیقا نتیجه معکوسی را برای آن ها به دنبال دارد. اگر بیش از حد روی این
موارد دقت شود، وب سایت و صاحبان آن ها به بیراهه می روند.

به
مثالی که در این زمینه توسط کارشناس بازاریابی به نام CHRIS GOWARD آورده
شده است، نگاه کنید که نشان دهنده شرکتی است که تصمیم دارد تا تست A/B را
روی صفحه هوم سایت خود اجرا کند. بر اساس توجه به بهینه سازی میکرو
تعاملاتی که باعث تبدیل کاربران به مشتریان وب سایت می شود، شرکت نقاط عطفی
را در این مسیر مشخص می کند:

خیلی از پروسه ها تبدیل مخاطبان به
مشتریان سایت به این سادگی نمی باشند، اما این مورد برای هدف و منظور ما
کافی است. طراحان سعی داشتند تا صفحه دانلود را به عنوان میکرو تعاملات
تبدیل کاربران به مشتریان در نظر بگیرند. آن ها می خواستند تا صفحه دوم
سایت را به گونه ای بسازند که کاربران ترغیب به بازدید صفحه دانلود شوند.

همان طور که از نتایج تست مشخص می باشد گروه C تمایل بیشتری داشتند تا از صفحه هوم سایت به صفحه دانلود بروند.

همان
طور که این تست را ادامه می دهیم می بینیم که نتایج فرق کرده است. نتیجه
تمامی این موارد این می باشد که میزان جذب کردن بازدیدکنندگان به صفحه
دانلود از صفحه اصلی سایت بستگی به بهینه سازی میکرو تعاملات تبدیل مخاطبان
به مشتریان سایت دارد که در این گزارش گروه B می باشد.


بهترین معیار را بیابید.

هیچ
کدام از موارد گفته شده در این مقاله به این معنا نمی باشد که نباید روی
میزان تبدیل مخاطبان به مشتریان سایت نظارت و کنترل داشته باشید. این را
نیز همواره به یاد داشته باشید که زیاده روی روی این مورد نمی تواند اجرای
وب سایت را ارتقاء دهد.

خیلی از طراحان تجربه کاربری پیشنهاد می
کنند که روی تعاملات ساده ای برای تبدیل کاربران به مشتریان تمرکز داشته
باشد و بیشتر روی بهینه سازی معیارهای بلند مدت تمرکز کنید- مانند اشتراک
نامه ها که بیشتر از X هفته قدمت خواهند داشت.

در این جا هیچ جواب صحیح و فرمول همیشگی وجود ندارد که به شما بگوید که با چه معیاری باید وب سایت تان را بهینه سازی کنید.

از
جایی که بسیار تاکید می شود تا روی داده های حاصل از آنالیزهای تعاملات
تبدیل کاربران به مشتریان سایت نظارت و کنترل شود، به یاد داشته باشید که
اهداف بلند تر و والاتری در ذهن خود بپرورانید تا بتوانید طراحی تجربه
کاربری را در سایت خود به وجود آورید که سایت را ارتقاء می دهد و می تواند
به نفع کاربران و تجارت موجود در وب سایت باشد.
[/size]

چاپ این مطلب

  قانون های راحت برای توضیح طراحی سایت به مشتریان
ارسال کننده: mitrabeigi - 2018/03/18، 06:43 AM - انجمن: ترفند ها - بدون پاسخ

گاهی اوقات باید مشتری خود را به گونه ای قانع کنید که طراحی سایت به درد کسب وکار او میخورد و با داشتن سایت و طراحی سایت متناسب چه ویژگی هایی دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با این موضع بیشتر آشنا کنیم.

در ادامه با طراحی سایت همراه شوید.

از این رو اخیرا، ما از 10 برنامه نویس با تجربه خواستیم تا در این باره به بحث و گفت و گو بپردازند. هدف ما این بود که نکات کلیدی برای مفهوم سازی صحیح و موثر مشتریان وب سایت به شما عزیزان ارائه داریم.

هر شخص موافقت خود را مبنی بر این که ساده سازی تکنیکی یک مهارت اصلی برای برنامه نویسان می باشد، اعلام نمود: اگر می خواهید تا مشتریان وب سایت به شما و تخصص تان اعتماد کنند، شما نیاز دارید تا به طور موثری با آن ها ارتباطات برقرار کنید و به خوبی آن ها را مفهوم نمایید.

براساس گفته آن ها، ارتباطات با مشتریان وب سایت حدود 5 تا 15 درصد از زمان کاری شما را در بر می گیرد. در این مقاله طراحی سایت، ما 6 راهی را برای برنامه نویسان وب سایت ارائه می داریم تا به نحو موثری با مشتریان غیر تکنیکی خود ارتباطات برقرار نموده و مواردی را به آن ها یاد بدهند. در این مقاله می توانید بینش ها و مثال هایی در این زمینه بیابید.

1) به طور هوشمندانه ای کانال های ارتباطی خود را انتخاب کنید.

تمامی کانال های ارتباطی به طور مساوی خلق نشده اند.
مشتریان وب سایت مختلف، کانال های ارتباطی متفاوتی را ترجیح می دهند. تلفن، چت، ویدئو، ملاقات و غیره.
البته، شما باید سعی نمایید تا با کانال ارتباطی مخصوص مشتری مطابقت یابید. این موضوع می تواند نشان دهنده انعطاف پذیری شما باشد. در هر صورت، شما باید هم چنین اطمینان حاصل نمایید که آن ها نیز به خوبی از این کانال با شما ارتباط برقرار می کنند. شما در این میان باید بیشتر با کانال ارتباطی ایمیل و ابزار مدیریت پروژه مطابقت یابید. چرا؟ زیرا کانال های نوشتاری می توانند کنترل بیشتری به شما برای ارتباط برقرار کردن بدهند.
درست از شروع پروژه طراحی ، برای مشتریان سایت خود این راه ارتباطی را به عنوان کانال رسمی ارتباط با شما، مشخص نمایید.
این امر به شما اجازه می دهد تا موارد ذیل را انجام دهید:

- تائید کردن اعتبار پاسخ های تان.
- به کارگیری زمان کافی برای تنظیم کردن و اصلاح نمودن پاسخ های تان.
- مشخص نمودن معیار ها برای مدیریت انتظارت مشتریان.

مکالمه های زنده اغلب زمان کافی را برای فکر کردن به شما نمی دهند. بله، خیلی اهمیت دارد تا در دسترس مشتریان سایت خود باشید. اما شما نمی توانید بی وقفه در طول ساعات کاری شروع به چت کردن نمایید؛ شما به این صورت نمی توانید هیچ کاری را در پروژه طراحی سایت خود انجام دهید.

اگر در ارتباطات زنده ای حضور دارید، سعی نمایید تا نکات کلیدی را توسط ایمیل و یا ابزار مدیریت پروژه تهیه نمایید. یک برنامه نویس وب سایتی که با آن مصاحبه نمودیم، لیست واضح و شفافی را از یادآوری ها و آیتم های عملی بعد از ملاقات تهیه نموده است. او سپس این لیست را به مشتریان خود ارسال می نمود.

این ارتباطات نوشتاری می تواند مانند آرشیو برای شما، تیم طراحی تان و مشتریان تان عمل نماید.
2) از موارد بصری تا جایی که امکان دارد استفاده نمایید.
محتواهای نوشتاری یک ضرورت برای ارتباطات واضح تر می باشند. در هر صورت، زمانی که بحث ساده سازی تکنیکی می شود، یک ابزار دیگری در این میان وجود دارد که می توانید بسیار از آن در ارتباطات خود با مشتریان وب سایت استفاده نمایید: موارد بصری.

چرا؟ خوب، در سطح بیولوژیکال، محتواهای بصری برای بیان نمودن مطالب بیشتر از متن ها موثر می باشند و به خوبی در ذهن و یاد می مانند. از این رو، نشان دادن، نه تنها بسنده کردن به گفتار، می تواند تلاش های شما را در زمینه ارتباطات برقرار کردن با مشتریان سایت به حقیقت بپیوندد.

GABRIEL، یک برنامه نویس با تجربه، به ما گفته بود که یک ابزار اسکرین شات می تواند اولین موردی باشد که او در کامپیوتر جدید خود نصب می کند. او در این باره این چنین می گوید: "مظمئنا، مشتریان وب سایت بیشتر تمایل دارند تا به آن ها نشان دهیم که چه کاری انجام می دهیم و نسبت به توضیح دادن این مورد تمایل زیادی نشان نمی دهند."

برای ارتباطات غیر همزمان ماند ایمیل، همیشه سعی کنید تا اسکرین شات ها، گیفت ها و یا ویدئو هایی را مهیا کنید تا اهداف خود را به خوبی به مشتریان وب سایت نشان دهید. هیچ چیز یک مشتری سایت را آسان تر از موارد بصری و تصویری مفهوم نمی کند.

زمانی که در یک ملاقات، پروژه جدید طراحی خود را رونمایی می کنید، دیموهای زنده باید جزو تاکتیک های اصلی تان باشد. در نظر بگیرید که شما درباره فرمت ریسپانسیو یک طراحی صحبت می کنید. تنها به این مورد اکتفا نکنید: "این وب سایت در گوشی های همراه عالی و کاربردی به نظر می آید". در عوض، دست مشتریان وب سایت خود تبلتی بدهید و از آن ها بخواهید تا وب سایت را به تنهایی امتحان کنند. موارد بصری می توانند مانند یک سندی عمل نمایند که نشان دهنده کاری که واقعا انجام می دهید، می باشد.
3) استفاده از منابع اطلاعات مشتریان

مشتریان وب سایت حداقل تجربه های اندکی در ارتباط با وب سایت و تکنولوژی در بر دارند. از این موارد به عنوان نقاط قابل مقایسه استفاده نمایید تا راه را برای خود هموار سازید. خیلی از برنامه نویسان وب سایتی که با آن ها صحبت نمودیم، تایید نمودند که ارجاع دادن به اطلاعات پیش زمینه مشتریان، به درک هر چه بهتر آن ها کمک می کند. در این جا مثال هایی وجود دارد:
سبد خرید و معیارهای خرید تجارت الکترونیک می تواند به تجربه های مشتریان از وب سایت AMAZON مربوط شود.
تعاملات اجتماعی می تواند توسط ویژگی های رایج فیس بوک و تویتر توضیح داده شود.
عملکردهای مدیریت محتوا می تواند با سیستم مدیریت محتوا شناخته شده ای به نام وردپرس شرح داده شود.
پیش روید و از مشتریان وب سایت خود بپرسید که از چه ابزراها، اپلیکیشن ها و یا تکنولوژی هایی در زندگی شان استفاده می کنند. سپس از خود بپرسید: چگونه می توانید از این موارد برای ارتباط هر چه بهتر با مشتریان سایت خود استفاده نمایید؟
آنالوگ ها (شبیه سازی) می توانند تکنیک های ساده سازی محبوب ما در این زمینه باشند. خیلی از برنامه نویسان وب سایت از شباهت های ساده ای برای ساده سازی درک مشتریان خود استفاده می کنند. یک آنالوگی که معمولا بسیار در این زمینه کاربردی می باشد، مقایسه ساختمان نرم افزارها، سایت ها و اپلیکیشن ها می باشد. برخی از تصمیمات و انتخاب های جزئی باید ابتدا صورت پذیرد تا باقی موارد به خودی خود شکل بگیرد. برخی از ابزارهایی که استفاده می کنید می تواند پایه های ارتباطات تان را با مشتریان سایت بسازد. این موارد باعث می شود تا برنامه نویسی وب سایت را آغاز نمایید و هر چه سریع تر پیش بروید.
4) قدرتمند و پایدار باشید.
یک شگرد مثبت می تواند در ارتباطات مشتریان سایت، بسیار عالی و کاربردی باشد. خیلی ساده است تا فراموش کنیم که تخصص های تکنیکی تان تا چه حد می باشد. در هر صورت همیشه به خود یادآوری کنید که مشتریان وب سایت تان ضرورتا تجربیات و اطلاعات مورد نظرتان را به اشتراک نمی گذارند. سعی کنید خود را جای آن ها بگذارید.
مهم ترین گزینه در این میان می تواند به این ترتیب باشد: شما در حال ساخت روابطی می باشید، حال فرقی ندارد در پروژه ساخت و طراحی نرم افزار باشد یا اپلیکیشن و یا وب سایت.
ارائه سیگنال های منفی مانند ناامیدی، بی صبری و اجتناب کردن می تواند به آرامی ارتباطات با مشتریان وب سایت را مسموم سازد.
بنابراین در تمامی زمان ها، سعی کنید پایدار، با صبر و ثابت قدم باشید. روی حالت بیان خود دقت داشته و آرام باشید و زمان را در نظر بگیرید. مخصوصا در طول مکالمه های زنده باید به این موارد بیشتر توجه کنید. این شگرد ها به مشتریان آرام و ساکت بسیار کمک می کنند و پایه های اعتماد و قدردانی از تخصص شما را فراهم می آورند.
پایدار بودن بسیار ضرورت دارد.. از این رو در حالی که آموزش های اولیه بسیار اهمیت دارد، ارتباط متداوم با مشتری وب سایت نیز مشخص می سازد که چقدر ارتباطات تان با آن ها مفید و صحیح می باشد.
به عنوان نکته آخر در این زمینه که بسیار اهمیت دارد: مشتریان سایت تان واقعا باید برای سرویس های تان هزینه کنند. آن ها لایق بهترین ها از جانب شما می باشند، این طور فکر نمی کنید؟

5) انتخاب هایی را ارائه دهید، مشتری را در تصمیم گیری ها درباره طراحی شریک سازید.

از چهار توصیه بالا استفاده نمایید تا مشتری وب سایت خود را آگاه و مطمئن سازید. زمانی که آن ها با این تکنولوژی ها آشنا شدند، می توانید انتخاب هایی را به آن ها عرضه دارید. شریک کردن آن ها در تصمیم گیری در پروژه طراحی وب سایت:

- علاقه و میل آن ها را به پروژه و کاری که انجام می دهید، افزایش می دهد.
- سطح انرژی و کنترل آن ها را افزایش می دهد.
- حس مسئولیت پذیری آن ها را ارتقاء می دهد.
به مشتریان وب سایت خود یاری دهید تا نتایج انتخاب های خود را به طور شفاف مشاهده نمایند. سعی کنید از بعد تجاری به آن ها نزدیک شوید: راه حل A نسبت به راه حل X کاربران بیشتری را برای وب سایت شما فراهم می سازد اما 25 درصد قیمت بیشتری دارد. راه حل B نسبت به راه حل X آزادی عمل بیشتری به کاربران وب سایت می دهد اما افزایش 15 درصدی را در هزینه در بر دارد. به نظر شما، آیا راحتی بیشتر برای کاربران وب سایت تان به این افزایش قیمت می ارزد؟

6) بدانید که باید در کجا و چه زمانی فعالیت هایی را انجام دهید.

ما مشاهده نمودیم که ساده سازی تکنیکی ارزش فوق العاده ای برای هر دو جانب در بر دارد، اما در هر صورت مضراتی را نیز شامل می شود. اگر در این زمینه زیاده روی نمایید، ممکن است زمان گران بهای خود و مشتریان سایت تان را از دست بدهید. از این رو بسیار اهمیت دارد تا بدانید که در کجا و چه زمانی، چه فعالیت هایی را انجام دهید.

به نظر اندکی اغراق آمیز می رسد که قبل از اثبات کردن چیزی، به جزئیات آن بپردازید. شاید هم موردی که می خواهید درباره اش صحبت کنید، یک انتخاب ساختاری سخت و مشکل باشد که نیاز به دقت فراوانی دارد.. البته، در این شرایط سرعت پیشروی شما بستگی به هوشیاری و درک مشتریان تان دارد.

زمانی که موارد گفته شده در این مقاله را انجام دادید و رعایت کردید، حالا می توانید به مشتری وب سایت خود بگویید که به من اعتماد کنید.

با انجام این موارد شما به راحتی می توانید اطمینان حاصل نمایید که مشتریان وب سایت تان منظور شما را فهمیده اند و به خوبی همه جزئیات موجود در پروژه طراحی سایت را درک می کنند. به این ترتیب نیز شما به راحتی می توانید پروژه طراحی سایت خود همراه با آنان پیش ببرید و به این ترتیب می توانید به راحتی اعتماد آن ها را جلب نمایید.

چاپ این مطلب

  با تاریخچه ایموجی ها آشنا شوید
ارسال کننده: itzeroone - 2018/03/18، 06:34 AM - انجمن: سایر موارد - بدون پاسخ

در عصر ارتباطات هستیم ، عصری تغییرات آن به زیر یک ثانیه است . در این مقاله با تاریخچه ایموجی ها و همچنین وجود انها در طراحی سایت آشنا میشویم . در ادامه همراه با طراحی سایت باشید.

شما
زمان هایی را در رسانه های اجتماعی می گذرانید و متوجه می شوید که ایموجی
ها در همه مکان ها حضور دارند، چه شما در عملکردهایی که سال جاری در فیس
بوک آماده شده است و یا در سیستم عامل تویتر که لیست بسیار کاملی از ایموجی
ها را در بر دارد، حضور داشته باشید فرقی ندارد، در هر صورت شما با ایموجی
ها رو به رو می باشید.
پیام های متنی چطور؟ اگر این پیام متنی، یک SMS
عادی باشد و یا از یک اپلیکیشن پیام رسانی محبوب مانند واتس آپ و یا مسنجر
استفاده می کنید فرقی ندارد، در هر صورت ایموجی ها گزینه محبوب در این
ابزارهای ارتباطی می باشند.
از این رو چگونه در قرن بیست و یکم این همه شور و اشتیاق و علاقه نسبت به ایموجی ها به وجود آمده است؟

مطمئن
باشید که این موضوع در عرض یک شب روی نداده است، اما ایموجی ها واقعا مدت
زیادی نیست که به وجود آمده اند و خیلی ها بر این عقیده می باشند که
محبوبیت این ایموجی ها در سال های اخیر پدیدار شده است.

اگر شما همیشه متعجب بوده اید که چگونه ما
به این نقطه رسیده ایم که خانواده و دوستان مان به طور مداوم پیام هایی را
همراه با ایموجی ها برای ما می فرستند – البته شما نیز این کارها را انجام
می دهید و حتی از آن لذت می برید- پس در این مقاله طراحی سایت
موارد بسیار جذابی وجود دارد که می توانید یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.
در این مقاله می توانید تاریخچه خارق العاده و جذاب و البته جدید ایموجی ها
را بیابید و یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

ایموجی ها از امتیکون ها مجزا می باشند

قبل
از این که به طور کامل به تاریخچه ایموجی ها بپردازیم، باید شفاف سازی
ساده ای در این میان درباره تفاوت ایموجی با امتیکون ها (شکلک ها) مشخص شده
و ارائه شود، زیرا مردم گاهی اوقات این دو را با هم اشتباه می گیرند و نام
آن ها را به جای یکدیگر به کار می برند.

میان این دو مورد تفاوت های شگرفی وجود دارد

ایموجی
ها تصاویر و سمبل های واقعی هستند که در ابزارهای تان وجود دارند، این در
حالی می باشد که امتیکون ها، صورتک ها و حالات ساخته شده توسط کاراکترهایی
که در کیبوردتان وجود دارند، می باشند.

برای مثال، صورتک زرد لبخند و تمامی نمونه های مشابه آن که در گوشی های هوشمند همراه تان وجود دارد، ایموجی محسوب می شوند.
اما این حالت و نشانه به شکل لبخند :-) امتیکون نام دارد.
ساده است، درست می باشد؟

اصالت ایموجی ها

ایموجی
ها از کجا آمدند؟ آن ها یک پدیده فرهنگی می باشند، زیرا اصالتا از ژاپن
خلق شده اند که شما ممکن است از نام آن ها حدس زده باشید.

از جایی
که قرن بیستم رو به اتمام بود، شرکت های ساخت گوشی های همراه ژاپنی بسیار
تحت فشار بودند تا از بیان کردن حالات احساسی کاربران ژاپنی با تصاویری
پشتیبانی نمایند. آن ها به گرایشی سوق یافتند که امکان ارسال پیام های
تصویری را برای کاربران ژاپنی ممکن می ساخت. از این رو به جای این که این
شرکت ها روی مواردی متمرکز باشند که بتوانند درآمدهای بیشتری را از مشتریان
خود به دست آورند، آن ها بیشتر به این موضوع توجه داشتند که چگونه می
توانند هر آن چه کاربران شان خوستار می باشند را به آن ها ارائه دهند.

به
عنوان مثال NTT DOCOMO، بزرگ ترین اپراتور شرکت گوشی همراه ژاپنی در سال
1999 روی موردی به نام I-MODE بسیار کار و فعالیت می نمود که حالا این
مورد یک سرویس اینترنتی می باشد که محبوبیت بسیار بالایی را نیز به دست
آورده است. I-MODE در زمان خود انقلاب و تحول بزرگ محسوب می شد و در ایمیل
ها، اخبار، پیش بینی ها هوا و وسایل سرگرمی به کار برده می شد. از این رو
اولین سیستم عامل تحت وب سایت در گوشی ها همراه در کره خاکی به وجود آمد.

می توانید به آن ها، نام \"آقای ایموجی\" بدهید

براساس
شوهدات موجود، مردی که این روز ها بابت ساخت ایموجی ها از آن متشکر می
باشیم، SHIGETAKA KURITA نام دارد که لقب پدر ایموجی ها را از آن خود کرد.
او در گذشته به عنوان کارمندی در شرکت NTT DOCOMO در تیم طراحی I-MODE روی
تغییر و تحول ابزارهای ارتباطی ژاپنی کار می کرد.

در هر صورت، او به
زودی متوجه شد که ارتباطات دیجیتالی –حال ایمیل باشد و یا حتی یک پیجر-
جای انسان ها را در ارائه عواطف و احساسات گرفته است. این مورد در ژاپن
بسیار اهمیت دارد، زیرا نامه های SNAIL-MAIL قدمت بسیار طولانی دارند که
سرشار از پیام های افتخاری و احساسی می باشند. دنیای دیجتال باعث شد تا
افرادی نیز در ارتباطات با شکست ها و یا سوء تفاهم هایی رو به رو شوند که
KURITA می خواست این مشکل را رفع نماید.


نقل قول او از STORIFY
به خوبی منطق و پایه این که او چگونه در ابتدا این ایموجی ها را به وجود
آورد و چگونه این فکر به ذهن او رسوخ کرد را بیان می کند:

\"در گذشته
همه چیز با متن ها نمایش داده می شود. حتی پیش بینی هوا به صورت \"هوا خوب
است\" نمایان می شد. زمانی که این موارد را مشاهده می نمودم، احساس می کردم
که درکش برای من بسیار سخت می باشد. اما این روز ها کانال پیش بینی هوا در
تلویزیون ژاپن همیشه تصاویر و یا سمبل هایی را برای توضیح دادن آب و هوا در
بر دارد- برای مثال، تصویر خورشید به معنی آفتابی بودن هوا. من مشاهده این
تصویر خورشید را بیشتر از متن \"هوا خوب است\" ترجیح می دادم\".

از
صحبت های شخص خود او، ما می توانیم به طور واضحی ناامیدی و درماندگی وی را
در متن هایی که بسیار برای انتقال اطلاعات محدود و ضعیف بودند را احساس
نماییم. به علاوه، بسیار آشکار می باشد که استفاده از این سمبل ها می تواند
احساسات و عواطف مورد نیاز مخاطبان برای انتقال به سایرین را مهیا نماید.
در پیش بینی هوا، مردم زمانی که تصویر خروشید را به جای توضیح کوتاهی از
هوا مانند \"هوا خوب است\" مشاهده می نمایند، خوش حال تر می شوند.

بعد
از این که او نتواسته نام های تکنولوژی یافته و مشهوری مانند FUJITSU،
PANASONIC و SHARP را متقاعد نماید تا از این ایموجی ها در ابزارهای خود
استفاده نمایند، KURITA انتخاب دیگری نداشت، مگر این که خود به تنهایی روی
این موضوع کار کند. KURITA و تیم او به مدرسه و استدیو قدیمی خود رفتند و
ایده های طراحی ایموجی خود را به روی کاغذ آوردند و 176 کاراکتر را که در
ابعاد 12 پیکسل * 12 پیکسل بود را تنظیم و طراحی نمودند. خوشبختانه، این
کاراکتر ها بخش اعظمی از احساسات انسانی را در بر می گرفت.

KURITA و
تیم او در خلق گروهی از ایموجی ها موفق شدند- مانند کاراکترهای شلوار جین
یا قطار و یا صورتک های لبخند- و این امر باعث شد تا او به دوران کوکی خود
برود و از MANGA و KANJI الهام بگیرد.

حالا برای این که این ایموجی
ها در سیستم عامل های تحت وب سایت گوشی همراه به طور متناسبی نمایش داده
شود، NTT DOCOMO تصمیم گرفت تا از یک بخش استفاده نشده از SHIFT JIS که
برنامه و کدنویسی کاراکتر های ژاپنی می باشد، به کار ببرد. هر کد با یک
ایموجی مشخص، مطابقت یافت و همه آن ها در گوشی های همراه شرکت NTT DOCOMO
اعمال و اجرا شد. اگرچه این روز ها راحتی استفاده از ایموجی ها در اپلیکیشن
های پیام رسانی برای ما موجود می باشد، اما کاربران در اواخر دهه 1990
تنها می توانستند در ایمیل ها از یک کادر و باکسی که این ایموجی ها را در
بر داشت، به انتخاب ایموجی مورد نظر خود بپردازند و در پیام های خود
استفاده نمایند.

چاپ این مطلب

  اجاره خودرو
ارسال کننده: پرشین سیر پاسارگاد - 2018/03/17، 12:37 PM - انجمن: رطوبت - بدون پاسخ

خودروهای اجاره ای لوکس و تشریفاتی برای مناسبتهای ویژه
خودروهای اجاره ای لوکس و تشریفاتی برای مناسبتهای ویژه

وقتی سفر می روید گزینه های زیادی برای رفت و آمدتان وجود دارد.

از معمول ترین و سریع ترین راه ها می توان به خودروهای لوکس و تشریفاتی و یا خودروهای گروهی  همانند تویوتا ون هایس اشاره کرد. اجاره خودرو
یکی از دلایل اینکه اکثرا خدمات اجاره خودرو را ترجیح می دهند استفاده از خودرو بدون رانندگی کردن است زیرا اکثر شرکت های لوکس و تشریفاتی خودروهای خود را با راننده اجاره می دهند . اجاره خودرو

با وجود انواع  مختلف خودرو ، ارزانترین خودرو معمولا جمع و جورترین خودرو هست که به شما آزادی می دهد و تنها یک بار هزینه برای کل سفرتان پرداخت می کنید .اجاره خودرو

با این حال اگر به فکر تجربه ای متفاوت از دیگر خودروها هستید شرکت اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی  پرشین سیر پاسارگاد بهترین گزینه برای شما است.اجاره خودرو

درست مانند اجاره یک وسیله نقلیه معمولی برای بهره برداری از سرویس های شرکت پرشین سیر پاسارگاد شرایطی وجود دارد که با این شرایط می توانید اجاره خودرویک خودروی منحصر به فرد زیبایی داشته باشید و لذت رانندگی و یا سفر با یک خودروی لوکس و تشریفاتی ایده آل را  تجربه کنید .اجاره خودرو

به غیر از سفرهای تجاری و یا تفریحی مناسبتهای دیگری هم وجود دارد که می توانیم از خودروهای اجاره ای شرکت پرشین سیر پاسارگاد استفاده کنید.اجاره خودرو

مانند : تعطیلات ویژه ،  فارغ التحصیلی ، سالگردها ، عروسی ها ،  تولدها ،  سورپرایز کردن شخص خاصی و غیره …اجاره خودرو

وقتی شما یک خودرو اجاره می کنید فقط هزینه ی اجاره خودرو را میپردازید در حالی که مابقی هزینه های خودرو با شرکت اجاره دهنده می باشد .اجاره خودرو

دلایل دیگری هم برای انتخاب خودروی اجاره ای وجود دارد از جمله : تاریخ خاص ، گردشهای درون شهری و برون شهری ، ترانسفر فرودگاهی ، این تجربیات به شما شانس سوار شدن بر خودروهای لوکس و تشریفاتی را میدهد .اجاره خودرو

از جدید ترین برند BMW گرفته  تا  یک مازراتی لوکس یا  تویوتا لندکروز و یا آخرین مدل پورشه در بازار.اجاره خودرو

شرکت اجاره خودرو پرشین سیر پاسارگاد میتواند با قیمت های منطقی تری شما را در تجربیاتتان با لوکس ترین خودروها سرافراز کند.اجاره خودرو

اکثر خودروهای اجاره ای لوکس و تشریفاتی یک برچسب قیمت سنگین دارند  تا جایی که حدود ده برابر مبلغ اجاره استاندارد یک ماشین برای یک روز است.اجاره خودرو

با این حال، پرشین سیر پاسارگاد خدمات برتر و فراتر از یک اجاره خودرو معمولی را ارائه می دهد.اجاره خودرو

منبع: اجاره خودرو
http://persianseirpasargad.com

چاپ این مطلب

  به مشتریان خود تخصص یاد بدهید ! بهترین کاربرای شرکت های طراحی سایت همین است
ارسال کننده: mitrabeigi - 2018/03/17، 09:18 AM - انجمن: ترفند ها - بدون پاسخ

در طراحی سایت دو نوع مشتری داریم : یکی افرادیکه برای طراحی سایت هزینه میکنند و دوم افرادیکه پول زیادی برای طراحی سایت نمی دهند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با یاددادن تخصص به مشتریان طراحی سایت آشنا کنیم . در ادامه همراه با طراحی سایت باشید.

مشتریان نوع دوم به سختی می توانند بودجه ای را برای پروژه طراحی سایت و یا راه اندازی و انتخاب یک تیم طراحی مهیا کنند. آن ها می توانند در برندسازی های زیبا سرمایه گذاری کنند، اما همیشه روش هایی را بر می گزینند که کمترین هزینه را برای آن ها باعث می شود و می توانند به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی نمایند.

آن ها به این دلایل ساعت های زیادی را صرف ساختن بنرهای جدید وب سایت به صورت نقاشی می کنند و از فونت های اشتباهی به کار می برند و رنگ های مورد نظر آن ها خیلی جذاب نمی باشد. علاوه بر بودجه مالی، آن ها استعداد هایی را نیز در زمینه طراحی ندارند.

اگر این نوع از مشتریان وب سایت خود را شناختید، چرا نباید برای آن ها موفقیت هایی را باعث شوید؟ چرا نباید به آن ها ابزراهایی را ارائه دهید که برای ساخت طراحی های مدنظرشان بسیار مفید و کاربردی باشند؟

تمامی فونت ها، رنگ ها، فایل های لوگو و غیره شان را به صورت یک جا تنظیم نمایید. الگوهای طراحی را خلق کنید که آن ها می توانند استفاده کرده و از آن بهره ببرند. سپس به این مشتریان سایت خود یاد دهید که چگونه پروژه طراحی سایت را بدون این که از یک طراح وب سایتی مانند شما بهره بگیرند، مدیریت کنند.

"به این مشتریان سایت خود یاد دهید که چگونه پروژه طراحی سایت را بدون این که از یک طراح وب سایتی مانند شما بهره بگیرند، مدیریت کنند."

من نمی گویم که همه این کارها را به صورت رایگان برای آن ها انجام دهید. برای این که این تنظیمات را انجام داده و آن ها را برای عمل کردن در این راه آماده سازید، بهتر است به صورت ساعتی دستمزد دریافت کنید. شما می توانید در این زمینه اگر مایل بودید کمترین هزینه را دریافت کنید و یا حتی رایگان برای آن ها ارائه خدمت کنید.

در هر صورت فرقی ندارد، در پایان قدرتمند ساختن و آموزش به مشتریان وب سایت تان مطمئنا برای شما هم سودمند خواهد بود. به عبارت دیگر از هر دست بگیرید از همان دست پس می گیرید.

بگذارید تا مثالی را برای تان بیاورم تا این موضوع را راحت تر درک کنید.
مطالعات میدانی در قدرتمند سازی مشتریان وب سایت
یک مشتری وب سایتی که بودجه مالی زیادی ندارد، یک غروب جمعه نزد من آمد و گفت: "آیا می شود که یک تبلیغ در فیس بوک را هر چه سریع تر در صبح روز یکشنبه برای من آماده نمایید؟"

"نه، به این زودی نمی توانم."

در این مدت زمانی محدود، آن ها می توانند یک هفته زودتر از الگوهای طراحی که از قبل برای آن ها تنظیم نموده بودیم، استفاده نمایند. ما آن ها را تشویق می کنیم تا این کار را انجام دهند.

آن ها به این ترتیب می توانند از آرشیو خود استفاده کنند و تصاویر، فونت ها و رنگ هایی را که برای شرایط و پروژه شان متناسب می باشد را برگزینند. از این رو برای کسانی که سر رشته ای از طراحی ندارند و از بودجه مالی خیلی بالایی برخودار نمی باشند، ایده بسیار عالی است.

آیا باید طرح بندی ها را با محتواهای خود مطابقت دهیم؟ بله. آیا فاصله بین متن های ما نیز باید بیشتر شود؟ بله. آیا ترکیب بندی در این طراحی باید ساده تر شود؟ بله. البته در این جا موضوع این نمی باشد که کار آن ها با نحوه عملکرد ما به چه میزان تفاوت دارد.

تنها موردی که در این میان اهمیت دارد، توانمند ساختن مشتریان کم بودجه برای راه انداختن پروژه های شان می باشد. این مورد می تواند یک تبلیغ فیس بوک موفق شود. ما می توانیم به مشتریان وب سایت خود استعداد هایی را یاد دهیم که بتوانند در این موارد کوچک، از پس کارهای خود بربیایند.

مشتریان می توانند با کمک آموزش هایی که از طراحان وب سایت دریافت می کنند، از پس کارهای خود بر بیایند. برای آن ها به صرفه نمی باشد که برای این کارهای کوچک ما را به عنوان طراح وب سایت به کار بگیرند.

شما برای آن ها سودی ندارید، از آن ها دوری کنید
در این جا یک سوال بزرگ و برجسته وجود دارد که توسط خانواده، دوستان و دیگر شرکت های طراحی سایت از ما پرسیده می شود: "چرا به مشتریان یاد می دهید تا کارهای طراحی خود را بدون کمک شما انجام دهند، در حالی که می توانستید از این موقعیت به نفع خود استفاده نمایید؟ شما به این ترتیب باعث می شوید تا فرصت های شغلی کمتری را به دست آورید و درآمدتان را کاهش می دهید".

در این جا یک جواب صادقانه وجود دارد: "این مورد همیشگی نمی باشد. با قدرتمند ساختن مشتریان، ما هیچ فرصت شغلی را از دست نمی دهیم. در حقیقت، ما نظر مشتریان بیشتری را به خود جلب می نماییم و می توانیم اعتماد آن ها را جلب کنیم. چگونه؟ ما به این ترتیب به سادگی می توانیم به مشتریان خود بگوییم که به ما اعتماد کنید.

زمانی که می گوییم می خواهیم تا مشتریان قدرتمند شوند و به تنهایی به کارهای کوچک خود در زمینه طراحی بپردازند، پیشرفت های بیشتری را در حرفه خود به وجود می آوریم.

بله شاید بسیار خارق العاده باشد که تجارت های کوچک برای کارهای ناچیز و جزئی از ما کمک بخواهند تا نیازهای شان را در زمینه برند سازی و یا طراحی سایت جدید تامین نماییم، اما ما می دانیم که خیلی از تجارت های کوچک بودجه کافی برای این گونه سرمایه گذاری ها ندارند و بنابراین بسیار ایده خوبی است که به عنوان طراح وب سایت در این زمینه به آن ها کمک کنید.

یاد دادن به مشتریان برای اینکه از یک سیستم عامل ساده و آنلاین استفاده کنند و کارهای شان را توسط آن ها انجام دهند، اثبات می کند که زمانی که به ما نیاز دارند، از آن ها پشتیبانی می کنیم. در این شرایط آینده نگری ما موجب موفقیت مان می شود و می توانیم نتایج این کار خود را مشاهده کنیم. مشتریان شفافیت و حقیقت این قدرتمندسازی را دوست دارند و به آن اعتماد می کنند.

از این رو زمان انجام پروژه های بزرگ کی می رسد؟ چه زمانی تجارت آن ها رشد می کند و می توانند توانایی پرداخت سرویس های ما را داشته باشند؟ چه زمانی آن ها پول بیشتری را نسبت به زمان بیشتر به دست می آورند؟

آن ها می دانند که باید با چه کسی همکاری نمایند. آن ها می دانند که باید کجا به دنبال ما بگردند.

این مدل از اعتماد کردن و قدرتمند ساختن نباید در دنیای طراحی از تجارت ها و مشتریانی که کمبود بودجه مالی دارند، محروم شود. این موضوع باید یک قاعده جهانی شود: کمک کردن به مشتریانی که بودجه مالی زیادی ندارند، مهم ترین و صحیح ترین کاری است که هر طراح سایت و یا شرکت طراحی وب سایتی می تواند انجام دهد.

این امر تجارت های کوچک آن ها را توسعه می دهد و هم چنین برای تجارت شما به عنوان طراح وب سایت بسیار مفید می باشد و می تواند اعتماد و صداقت و درستی حرفه شما را افزایش دهد و همه شما را با این صفت های خوب بشناسند. زمانی که این تجارت های کوچک توسط لطف شما رشد یافتند و پول بیشتری را نسبت به زمان بیشتر به دست آوردند، برای انجام کارهای بزرگ و کوچک خود نیز بدون شک و بدون لحظه ای تعلل، به سمت شما می آیند و شما را انتخاب می کنند.

جدا از بعد و جنبه عرفانی این ماجرا، می توانید به عنوان یک طراح وب سایت و یا یک استدیو طراحی برای انجام امور خیر و ثواب مشهور شوید و افراد بیشتری تمایل داشته باشند که پروژه های بزرگ را به دست شما بسپارند، زیرا شما ثابت کرده اید که آدم درستی می باشید و به این ترتیب مردم می توانند به راحتی به شما اعتماد کنند و مهم ترین پروژه های زندگی شان را در اختیار شما بگذارند.

چاپ این مطلب